65 – 5 kroków do skutecznej sprzedaży w branży fotowoltaicznej – rozmowa z trenerem sprzedaży Łukaszem Pawul

W dzisiejszym odcinku pocastu Sprzedaż B2B w praktyce, weźmiemy pod lupę branże fotowoltaiczną. Postaramy się wraz z moim gościem, trenerem sprzedaży Łukaszem Pawul, dać kilka wskazówek, które pozwolą Ci szybciej pozyskać nowego klienta.  

Zastanówmy się nad poszczególnymi etapami drogi, przez którą przechodzi klient. Może ona różnić się w zależności od konkretnej osoby i przedsiębiorstwa, z którym się kontaktuje, jednak często wygląda mniej więcej tak:

1.Problem klienta: męczą go zbyt wysokie rachunki, chce być bardziej ekologiczny.

2. Poszukiwanie rozwiązania: konsument przegląda Internet, pyta znajomych o to, jakie są alternatywy, co się u nich sprawdza, a co nie.

3. Kontaktuję się z doradcą, w celu pozyskania oferty na usługę 

4. Analizuję oszczędności – możliwy zwrot z ROI i okres zwrotu,

5 Jeśli zwot jest duży, to kupuję panele. 

Ale co zrobić w przypadku, kiedy klient do nas sam nie przychodzi, tylko musimy go wyszukać? O tym właśnie będziemy mówić w tym odcinku podcastu. Zapraszam w wysłuchania wywiadu.

Wznieś swoje kompetencje sprzedażowe na wyższy poziom. Nauczę się taktyk, strategii i metod, których użyłam, aby w szybkim czasie pozyskiwać nowych klientów. Jeśli dzisiaj na 10 rozmów telefonicznych z klientami, umawiasz tylko 1 lub 2 spotkania handlowe, to znaczy, że efektywność działań wynosi od 10 do 20%. A co by było gdyby ta efektywność sprzedaży wzrosła do 50%? Przychody ze sprzedaży będą większe i tym samym Twoje zarobki też będą większe. Dowiedź się, jak można dojść do tego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *