Home » Blog » Bez kategorii » 65 – 5 kroków do skutecznej sprzedaży w branży fotowoltaicznej – rozmowa z trenerem sprzedaży Łukaszem Pawul

65 – 5 kroków do skutecznej sprzedaży w branży fotowoltaicznej – rozmowa z trenerem sprzedaży Łukaszem Pawul

W dzisiejszym odcinku pocastu Sprzedaż B2B w praktyce, weźmiemy pod lupę branże fotowoltaiczną. Postaramy się wraz z moim gościem, trenerem sprzedaży Łukaszem Pawul, dać kilka wskazówek, które pozwolą Ci szybciej pozyskać nowego klienta.  

Zastanówmy się nad poszczególnymi etapami drogi, przez którą przechodzi klient. Może ona różnić się w zależności od konkretnej osoby i przedsiębiorstwa, z którym się kontaktuje, jednak często wygląda mniej więcej tak:

1.Problem klienta: męczą go zbyt wysokie rachunki, chce być bardziej ekologiczny.

2. Poszukiwanie rozwiązania: konsument przegląda Internet, pyta znajomych o to, jakie są alternatywy, co się u nich sprawdza, a co nie.

3. Kontaktuję się z doradcą, w celu pozyskania oferty na usługę 

4. Analizuję oszczędności – możliwy zwrot z ROI i okres zwrotu,

5 Jeśli zwot jest duży, to kupuję panele. 

Ale co zrobić w przypadku, kiedy klient do nas sam nie przychodzi, tylko musimy go wyszukać? O tym właśnie będziemy mówić w tym odcinku podcastu. Zapraszam w wysłuchania wywiadu.

Wznieś swoje kompetencje sprzedażowe na wyższy poziom. Nauczę się taktyk, strategii i metod, których użyłam, aby w szybkim czasie pozyskiwać nowych klientów. Jeśli dzisiaj na 10 rozmów telefonicznych z klientami, umawiasz tylko 1 lub 2 spotkania handlowe, to znaczy, że efektywność działań wynosi od 10 do 20%. A co by było gdyby ta efektywność sprzedaży wzrosła do 50%? Przychody ze sprzedaży będą większe i tym samym Twoje zarobki też będą większe. Dowiedź się, jak można dojść do tego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *