Jak przygotować się do skutecznego sprzedawania? – rozmowa z Adrianem Demianczuk doświadczonym strategiem sprzedaży

Ten odcinek podcastu kierowany jest do osób, które chcą osobiście zajmować się zdobywaniem klientów. Przerażała Cię myśl, że musisz dzwonić do obcych ludzi i namawiać ich do wydania pieniędzy. Dlatego zanim zaczniesz dzwonić i kontaktować się z klientem, przygotuj się poprzez opracowanie dokładnego planu działań. Zanim jednak przejdziemy do planu działań, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, kto jest naszym klientem, jakie ma problemy nasz klienta, a następnie dobrać odpowiednie kanały sprzedaży. W pierwszym kroku, należy zdefiniować jakie kanały sprzedaży w najszybszym czasie doprowadzą do rozmowy z klientem poza działaniami marketingowymi. Warto tutaj wymienić:

  • sprzedaż za pośrednictwem mediów społecznościowych (social selling), 
  • zimne maile lub telefony z dobrze określonym odbiorcą 

W dzisiejszym odcinku podcastu rozmawiam z Damianem Demianczukiem. Damian  wspiera firmę konsultingową: 4optima w zakresie strategii sprzedaży i marketingu. Wcześniej Adrian pracował w agencji marketingowej Social Elite. Jego działania prowadzone były przede wszystkim w dwóch obszarach: edukacji oraz usług marketingowych. Był odpowiedzialny za obszar sprzedaży, obsługi klienta oraz PR. Zajmował się sprzedażą szkoleń, obsługą posprzedażową oraz bieżącą komunikacją. 

Warto posłuchać co ma ciekawego do pozwiedzania Adrian, a odpowie na takie pytania jak:

Dlaczego przygotowanie do sprzedaży jest tak ważne.?
Krok po roku, jak powinniśmy się przygotować zanim wykonamy pierwszy telefon do klienta. Jakie działania handlowe warto wdrożyć, aby pozyskać klienta w miesiąc ?
Jakie Adrian podejmuję działania na co dzień i co sprawdza w procesie pozyskania klienta.?

Luty to miesiąc rozwoju osobistego. Ruszyły zapisy na nasz 4 tygodniowy program – Nowa droga biznesowa. To kompleksowy proces, dla osób, które chcą działać, chcą coś zmienić. Każdego dnia po kolei, działamy razem i pracujemy nad Twoim celem. Jest to program webinariów on – line, które wychodzą co 3 dni z konkretną wiedzę merytoryczną. Po każdym webinarze pracujesz nad swoim zadaniem domowym i swoimi celami do spełnienia. Dowiedz się więcej na temat tego programu i zgłoś swój udział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *