Czy kariera dyrektora sprzedaży to nasze powołanie? – rozmowa Dorotą Walczak

Brak osoby, która zarządza zespołem sprzedaży,  rodzi duże problemy. Natomiast oczekiwania związane z zarządzaniem sprzedażą są bardzo wysokie i w każdej organizacji mogą być różne. Ja ze swojego doświadczenia, pracując w kilku firmach jako menager sprzedaży, miałam takie zadania jak:  motywowanie zespołu, rozwój kompetencji tego zespołu, realizacja wyników sprzedaży, wprowadzanie procesów, które pozawalają skutecznie realizować plan sprzedaży, wprowadzanie nowego systemu CRM czy modyfikacja oferty handlowej.  

W dzisiejszym odcinku podcastu sprzedaż B2B w praktyce, wraz z moim gościem, będziemy rozmawiały o tym, jakie są predyspozycję do pełnienia roli menagera.  Dorota Walczak Dyrektor ds. strategii i rozwoju w firmie wymagamy.pl, trener komunikacji biznesowej, komunikacji zmiany, komunikacji kryzysowej. Odpowiada za wsparcie Mengerów w firmie i ich rozwój. Pani Dorota odpowie mi na takie pytania jak:

  • Dlaczego ludzie chcą zostać menagerami? Jakie są najczęstsze powody? 
  • Jakie są predyspozycję do zostanie menagerem?
  • Czy każda osoba nadaje się na stanowisko kierownicze, np. najlepszy specjalista zostanie kierownikiem?
  • Czy jak ktoś przyjdzie z zewnątrz do organizacji, to nie ma niebezpieczeństwa, że reszta zespołu będzie zdemotywowana? 
  • Czy warto uruchomić w organizacji program doboru menagerów?

Zapraszam do słuchania podcastu i kontaktu z Panią Dorotą: https://www.linkedin.com/in/coachingkryzysowy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *