Czy kontrolujesz swoje przychody?

Dzisiaj temat, bardzo ważny, po co my pracujemy, jakie mamy cele jako przedsiębiorcy?

Z poniższego posta dowiesz się:

  1. Czy w sprzedaży można osiągnąć wolność finansową?
  2. Czy zmiana myślenia powoduję, że jesteśmy bardziej kreatywni?
  3. Czy można zostać przedsiębiorcą na etacie?
  4. Jak zacząć działać, aby zostać przedsiębiorcą?

Zastanawiałeś się dlaczego warto zrobić krok do przodu, dlaczego warto działać?

Często zadaję to pytanie osobą, z którym współpracuję. Pytam, jaki jest powód tego, że pracujecie – często dostaje odpowiedź – dla pieniędzy. Przychodzimy do pracy każdego dnia, aby każdego miesiąca otrzymywać wypłatę. W większości osób obserwuję podobny schemat życia – ludzie mają mieszkania, samochody, kredyty, płacą podatki i rachunki, natomiast chodzą do pracy, aby osiągać przychody, które pozwolą im spłacić swoje comiesięczne zobowiązania. Następnie kupują większe domy oraz zaciągają większe kredyty hipoteczne, aby na koniec miesiąca okazało się, że mogą być w pułapce przychodów i kosztów do spłacenia. Z danych statystycznych wynika, że Amerykanie z tytułu korzystania z kart kredytowych osiągnęli w 2016 roku zadłużenie w wysokości 779 miliardów dolarów. Wiec kiedy będzie taka sytuacja, że Twoje potrzeby będą w zupełności zaspokojone przez pracę, którą wykonujesz? Kiedy osiągniesz takie dochody, które będę dla Ciebie satysfakcjonujące?

Odpowiedzi na to pytanie mogę udzielić na podstawie własnego przykładu, a stało się to w momencie, w którym zmieniłam myślenie. Kiedyś myślałam tak jak wszyscy – wstajemy rano, idziemy do pracy, aby ciężko pracować w pewnej pracy. Nie popełniałam błędów, nie podejmowałam ryzyka, ale nie zarabiałam tyle ile chciałam. Dopiero jak przestałam podążać za tym co mówią ludzie, rodzina, znajomi, a zaczęłam słuchać siebie, pracują u kogoś stałam się PRZEDSIĘBIORCĄ. Czy pracując u kogoś można stać się przedsiębiorcą? Czy to jest możliwe? Tak, jeśli zajmiesz się sprzedażą, czyli pomaganiem innym w rozwoju ich biznesu.

Gdzie się Twoje pieniądze?

Sprzedaż nie lubi strachu, sprzedaż ceni szukania nowych sposobów rozwiązywania problemów.  Sprzedaż to wystąpienia publiczne, w których nastawiasz się na krytykę, odrzucenie lub powiedzenie nie przez drugą stronę. Jednak dzięki sprzedaży możesz osiągnąć duże przychody finansowe, rozwinąć swoja karierę zawodową, zdobyć relację z nowymi ludźmi. Warunek jest jeden, zacznij już dzisiaj działać jak przedsiębiorca, ponieważ w sprzedaży nie możesz być po środku. Trochę w sprzedaży, a trochę w bezpiecznej pracy czy bezpiecznym biurze.

Jak zacząć działać?

1 Odpowiedz sobie na pytanie – jakie mam marzenia za 5 lat, na które chcę aby pracowały moje pieniądze zarobione w sprzedaży? Podstawowym warunkiem sukcesu życiowego jest taka sytuacja, w której mniej wydajemy, niż zarabiamy. Czyli jak za 5 lat chcesz mieć większy dom, to musisz najpierw wygenerować te pieniądze, aby móc zakupić ten wymarzony dom. Można zadać pytanie – zakup domu bez kredytu na 30 lat? Jak to możliwe? Jeśli zdecydujesz, że zostajesz przedsiębiorcą, to znikają Twoje problemy związane ze stałym wynagrodzeniem. Masz takie możliwości, jakie sam sobie stworzysz, zaplanujesz i zrealizujesz. W sprzedaży pracujesz z pieniędzy, które zarobisz w wyniku działań jakie wykonasz

2. Przeanalizuj potrzeby Twoich klientów, dzięki temu, będziesz w stanie zaspokoić ich potrzeby i zarobić więcej dla swojego biznesu.

3. Przygotuj swój własny plan działania i realizuj go każdego dnia.

4 Zarządzaj czasem samodzielnie jako przedsiębiorca, który każdego dnia przybliża się do realizacji swoich celów.

2. Traktuj swoje przychody z pracy jako aktywa, która będą dla Ciebie pracowały. Każdego miesiąca zabezpieczaj się inwestując cześć swojego przychodu w instrumenty, które będą dla Ciebie pracowały. Jakie to instrumenty – akcje, obligacje, nieruchomości czy weksle. Znajdź możliwości, które generują Ci wartość dodaną. Czyli co miesiąc warto mieć więcej i więcej, dzięki większym przychodom ze sprzedaży, które koniecznie trzeba inwestować.

Podsumowując, plan działania może wyglądać następująco:

Pracujesz dla firmy, w której generowane są duże przychody z tytułu sprzedaży produktów, w tym momencie uzyskujesz przychód ze swojej pracy.

Każde dodatkowe pieniądze, czyli ok 30% swoich zarobków, możesz inwestować dalej, aby okazały się one aktywami, które pracują na Twoją przyszłość.

Inwestycja może dać Ci tzw. przychód pasywny, który możesz przeznaczać na realizację swoich marzeń np. podróże, czy  też na zdobycie nowych umiejętności.

pozdrawiam i dziękuję, że jesteś

Ewa

„Bank nigdy nie bankrutuje, jeśli w banku zabraknie pieniędzy, to bankier może wydrukować zastępcze pieniądze w dowolnej ilości”- tak mówi zasada gry Monopol.

Zapomnijcie o MBA. Większość szkół biznesu, uczy jak odnieść sukces w wielkich korporacjach, zamiast jak założyć własną firmę – cytat z książki Roberta Kiyosaki. „Dlaczego piątkowi uczniowie pracują dla trójkowych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *